W poniedziałek 22 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że chcą, aby nasza planeta była czysta i zielona. Nawet potrawy przyrządzone przez Panie kucharki miały kolor zielony.

Dzieci z grupy „Pszczółki ” przygotowały przedstawienie pt.” Posprzątajmy las”, na które zaprosiły dzieci z wszystkich grup aby wspólnie świętować. Podczas spotkania przedszkolaki i dowiedziały się jak należy dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę, ponieważ wszyscy chcemy aby nasza planeta Ziemia była czysta i zielona. Dla małych ekologów przygotowano zadania i zabawy z wykorzystaniem surowców wtórnych. Na zakończenie każda grupa otrzymała plakat zachęcający do ochrony Ziemi przed niszczeniem oraz znaczki „Strażnika przyrody” dla każdego przedszkolaka.