Przedszkole Miejskie Nr 5 mieści się przy ulicy Powstańców Warszawy 39. Jest przedszkolem publicznym. Organem prowadzącym jest Gmina Miasto Lubartów.

Przedszkole jest placówką 5-cio oddziałową, do której uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Podstawową jednostką organizacyjną Przedszkola jest oddział obejmujący 25 dzieci w zbliżonym wieku.

przedszkole

Obejmujemy opieką dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które mogą u nas:
- realizować swoje dziecięce marzenia i pomysły
- wzbogacać swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenia
- odnaleźć swoje miejsce i nawiązywać przyjaźnie
- być sobą i mieć własne zdanie

2

Placówka mieści się w wolnostojącym, piętrowym budynku otoczonym dużym placem zabaw wyposażonym w sprzęt sportowo-rekreacyjny, który w pełni zaspokaja potrzeby ruchowe dzieci oraz zapewnia doskonałe warunki do zabawy i wypoczynku na świeżym powietrzu.

1

Sale są przestronne, a urządzenie wnętrz jest estetyczne i funkcjonalne. Zgromadzone w salach kąciki zainteresowań, zabawki i pomoce dydaktyczne stwarzają szansę podejmowania przez dzieci różnorodnej aktywności.

3

5