Od września w naszym przedszkolu w ramach współpracy z rodzicami działa amatorska grupa teatralna rodziców pod nazwą „Rodzice na 5”. Pod czujnym okiem reżysera, rodzice raz w tygodniu spotykają się w godzinach popołudniowych i przygotowują repertuar dla dzieci, efektem końcowym jest świąteczny występ dla dzieci z okazji Mikołajek pt. „W fabryce Świętego Mikołaja”. Dla dzieci jest to wielkie zaskoczenie, bowiem mogą one podziwiać swoich rodziców w roli aktorów.

Rodzice cudownie wcielają się w różne postaci, chętnie uczą się swoich ról, tworzą pomysłowe stroje i scenografię, uczą się elementów tanecznych jak i śpiewanych. Atmosfera prób daje naszym aktorom wiele radości i służy zawiązywaniu się przyjaźni.
Celem działalności teatru jest zainteresowanie najmłodszych sztuką na ,,żywo”, przybliżenie dzieciom literatury dziecięcej, stwarzanie warunków do współpracy rodzice – przedszkole i wreszcie, do sprawiania dzieciom radości. Dla rodziców zaś jest to czas, kiedy mogą bliżej poznać funkcjonowanie i organizację placówki, w czasie prób zintegrować się ze sobą, a także zrelaksować po ciężkim dniu pracy.
Aktorzy wystawili swoją premierową sztukę 5 grudnia dla całej społeczności przedszkolnej, a w godzinach popołudniowych dla zaproszonych rodziców, dziadków oraz najbliższych.
Kochani Rodzice!!!
Dziękujemy Wam za duże zaangażowanie w przygotowanie przedstawień, za poświęcony swój wolny czas na wspaniałych próbach pełnych humoru, oraz za efekt końcowy w postaci profesjonalnego przedstawienia. Mam nadzieję, że udział w amatorskim teatrze będzie dla Państwa niezapomnianą przygodą życiową dla Was, Waszych pociech i rodziców.