Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w polu drzemią,
nastrój dziwny, wyjątkowy snuje się nad Ziemią.
Lecz najmilszy – wigilijny wieczór przed Świętami
jest tak piękny, taki inny, tak oczekiwany.
Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei oraz pozytywnych emocji. W jego przeżyciu pomaga pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów. W naszym przedszkolu grudzień wypełniony był tworzeniem dekoracji oraz scenografii do inscenizacji, ubieraniem choinek, pieczeniem pierniczków oraz przygotowywaniem świątecznych prezentów. Maluszki z grupy I wraz z rodzicami wykonały świąteczne ozdoby, którymi udekorowały choinkę.

Dzieci uczęszczające do grup: II i III zaprezentowały rodzicom świąteczne inscenizacje o choince, aniołkach, śnieżynkach i Mikołaju. „Motylki” przedstawiły inscenizację „Magia Świąt”, zaś „Tygryski”- Jasełka, które zaprezentowały całej społeczności przedszkolnej oraz rodzicom.
Mali artyści przebrani w piękne stroje wiernie odtwarzali swoje role, prezentując umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Podczas występów na twarzach rodziców można było zauważyć nie tylko uśmiech ale i wzruszenie a gromkie brawa były najlepszym podziękowaniem dla przedszkolaków za włożony wysiłek.