09 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu objazdowy Teatr Lalek "Kukiełka" z Ptaszkowej. Aktorzy teatru zaprezentowali przedstawienie pt. "Droga do szczęścia". Kukiełki zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie i przeniosły je w magiczny, kolorowy świat bajki. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy głównych bohaterów, babci i jej zwierzęcych przyjaciół.

Podsumowaniem bajki było motto: "Szczęście prawdziwe, szczęście szczere, tworzą nie rzeczy lecz przyjaciele". Po przedstawieniu dzieci miały okazję, by podzielić się swoimi spostrzeżeniami i powiedzieć, kiedy one czują się szczęśliwe. Zaś chętne dzieci mogły samodzielnie zobaczyć na czym polega posługiwanie się kukiełką. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki z obrazkami z bajki.