W dniu 21 stycznia nasze przedszkole zagrało w Lubartowskim Ośrodku Kultury koncert charytatywny dla Lubartowskiego hospicjum Św. Anny. Podczas koncertu na scenie wystąpiły dzieci z grupy „Biedronki” wspólnie z rodzicami z amatorskiej grupy teatralnej „Rodzice na 5”. Przedszkolaki tańczyły, śpiewały piosenki świąteczne oraz utwory związane z tematyką zimową. Rodzice przedstawili spektakl „W fabryce Świętego Mikołaja”, a na zakończenie śpiewali kolędy wspólnie z dziećmi.

Wydarzenie miało wymiar charytatywny, podczas którego zbierane były środki finansowe na rozbudowę hospicjum. W zbiórkę zaangażowali się wolontariusze z II LO im. P. Firleja w Lubartowie. Dzięki wsparciu tak wielu ludzi, a trzeba podkreślić, że sala była wypełniona po brzegi, udało nam się uzbierać całkiem sporą sumę pieniędzy 1632,12 zł. Bezinteresowna pomoc to bardzo cenny dar, jaki człowiek może ofiarować drugiemu człowiekowi, nie oczekując nic w zamian. Dziękujemy Państwu za ofiarność i dobroć serca. Swoim postępowaniem pokazujemy naszym dzieciom, jak ważna jest pomoc i miłość do drugiego człowieka. Taką postawą wychowamy kolejne pokolenia, wspaniałe pokolenie dobrych i wrażliwych ludzi. Pamiętajmy, że dobro uczynione innym, zawsze powraca. Na szczególne podziękowania zasługuje młodzież z II LO w Lubartowie która zbierała datki do puszek, Pan Adam Kościańczuk, który poprowadził całą imprezę oraz rodzice i najmłodsze przedszkolaki, którzy zaprezentowali się tego dnia na scenie.